wtorek, 6 września 2016

English Matters 59 + wydanie specjalne 18

"English Matters" to czasopismo wydawane przez Colorful Media, którego celem jest zwiększenie wiedzy i zasobu słów młodych lub starszych czytelników. Wewnątrz każdego magazynu znaleźć możemy wiele plotek, ciekawych informacji o znanych osobowościach, mediach, wynalazkach lub miejscach na świecie. Każdy artykuł napisany jest w języku angielskim, lecz nie ma się czego bać! Pod każdym tekstem zamieszczone zostały ramki ze słowniczkami, w których zawarte są najtrudniejsze i mało popularne, aczkolwiek niezwykle przydatne wyrazy. Czytelnik działa tu dwutorowo - uczy się poprzez zaczytywanie się w ciekawych newsach i artykułach. Rozwija zarówno język, jak i wiedzę o świecie. Warto? Zdecydowanie tak!

W numerze English Matters 59 możemy poznać rady dotyczące oszczędzania czasu, zagłębić się w pełnym wzlotów i upadków życiorysie Roberta Lewandowskiego, poczytać nieco o internetowej miłości... Możemy poznać prezydentów, przeglądnąć wiele ciekawych i inspirujących propozycji filmów, dowiedzieć się dlaczego warto prezentować swój angielski oraz gdzie znaleźć... diamenty! Te oraz wiele innych artykułów jak zwykle opatrzone zostały dodatkowym słowniczkiem, dzięki czemu nie musimy szukać trudniejszych słów w grubych księgach lub słownikach internetowych, które niestety różnie tłumaczą.

English Matters 18/2016 to wydanie specjalne, w którym znaleźć możemy jeszcze więcej ciekawostek i tekstów dotyczących podróżowania, co perfekcyjnie wpisywało się i wciąż wpisuje w sezony urlopowe. Owy numer otwiera przed nami wiele dróg i miejsc, pokazując nam różnorodne zabytki, zakwaterowania, przydatne aplikacje i przede wszystkim ekwipunek, bez którego się nie obejdziemy. Poruszona zostaje również kwestia pieniędzy, które są niezwykle ważne i znaczące, również na wyjeździe wakacyjnym. Czytelnik może poznać również słownictwo związane z podróżami, zdrowiem i pielęgnacją w różnych warunkach a także z wszelkimi rozrywkami, eventami i festiwalami, które w wakacje są wszechobecne.

Tradycyjnie, listę słówek pobrać możemy w pliku PDF, który można np. wydrukować lub przeglądać na komputerze. Oprócz tego każdy czytelnik ma możliwość przesłuchania słów oraz całych artykułów w formacie mp3, co jest oczywiście niezwykle pomocne i potrzebne. Słowo pisane a słowo mówione to dwie inne bajki, które nie zawsze się zazębiają. Aby opanować sztukę swobodnego porozumiewania się z innymi w języku angielskim, nauka poprawnej wymowy i osłuchanie się z akcentem jest dość ważną, jeśli nie obowiązkową kwestią. Wszystko leży w naszych rękach i jedynie nasze samozaparcie potrafi zdziałać cuda. Wystarczy przeczytać artykuł raz lub dwa razy, a z całą pewnością wiele słów pozostanie w naszej pamięci i w najmniej oczekiwanym momencie jesteśmy w stanie zabłysnąć naszą różnorodna wiedzą.

Za możliwość zapoznania się z czasopismami dziękuję Wydawnictwu Colorful Media :)

Livingbooksx

6 komentarzy:

 1. Dlaczego nie zamówiłam tego magazynu! Żałuję, że nie dałam się skusić, ponieważ widzę, że mam czego żałować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W kwietniu piszę egzamin z rozszerzonego angielskiego, więc czemu by nie urozmaicić szkolnego materiału takim magazynem? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to świetny sposób. Sama przed maturą podczytywałam te magazyny :)

   Usuń
 3. Wspaniały pomysł na doskonalenie naszej znajomości języka obcego, chętnie bliżej mu się przyjrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już od kilku tygodni te magazyny przykuwają moją uwagę, teraz wiem, że rzeczywiście są godne uwagi. :) Na pewno prędzej czy później je zamówię.

  OdpowiedzUsuń