piątek, 4 listopada 2016

"Zimowy ślub" Lisa Kleypas


"Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych, dlatego proponuje małżeństwo lordowi Sebastianowi St. Vincentowi, znanemu londyńskiemu hulace o reputacji tak fatalnej, że najkrótsze spotkanie z nim sam na sam może zniszczyć imię każdej panny. Jest jednak pewien warunek: po nocy poślubnej małżeństwo ma pozostać białe - Evie nie chce być kolejną porzuconą ofiarą ze złamanym sercem. Czy Sebastian, spragniony cielesnych uciech, będzie musiał bardziej się postarać? A może po raz pierwszy w życiu otworzy swoje serce na prawdziwą miłość?"

Evangeline Jenner od zawsze miała problemy z wysławianiem się, ciągłym jąkaniem i obawą przed innymi ludźmi. Lata uciekały jej przez palce, a wiek, w którym powinna wyjść za mąż przyszedł zbyt szybko. Wraz ze swoimi koleżankami z wszelakich wyjściowych imprez oraz bankietów utworzyła pewien klub "Paprotek", które rozglądały się za najlepszymi kandydatami na męża. Jak się okazało, panowie nie rwali się do nich specjalnie, jednakże do niektórych z nich los uśmiechnął się w dość krótkim czasie. Evie powoli godzi się z myślą, że miłość nie jest jej pisana. Jednakże z dnia na dzień dowiaduje się o wielkim bogactwie, które czeka na nią po śmierci ojca, którego prawie nie zna. Jedynym wyjściem dziewczyny jest ucieczka od obecnej rodziny i rozpoczęcie swojego życia z dala od nich. Po drodze napotyka Sebastiana, a jej życiowa droga powoli zmierza ku zupełnie innemu kierunkowi. Czy Evie jest w stanie pokochać łobuza? Vincent będzie potrafił zrezygnować z licznych romansów na rzecz jednej, wybranej kobiety? A może to wszystko to zwykłe złudzenie, a bohaterowie nie zaznają szczęścia?

"Zimowy ślub" to trzecia część cyklu o Wallflowers, napisanego przez Lisę Kleypas. Historia opowiedziana w każdej z nich praktycznie w żadnym calu nie łączy się z kolejnym tomem, wspominane są jedynie fakty odnośnie życia konkretnych postaci. "Zimowy ślub" opowiada o najcichszej, najskromniejszej i dość wstydliwej Evie Jenner, która od długiego czasu boryka się z jąkaniem. Wiemy, że należy do zgrupowania "Paprotek", która stworzyła wraz ze swoimi przyjaciółkami, a ich celem są... mężczyźni i zamążpójście! W poprzednich tomach Evangeline jest jedynie cichym przebłyskiem między stronami, nieszczęśliwą i ciągle kontrolowaną młodą kobietą. Jednakże to, co ujrzałam w tej części cyklu... było ogromnym szokiem.

Obawiałam się, że opowieść o tak specyficznej i nieciekawej bohaterce nie będzie zbyt dobrym pomysłem i autorka zawiedzie mnie swoim najnowszym dziełem. Jak się jednak okazało, ludzie pod wpływem ucisku społeczeństwa stają się skryci i bojaźliwi, jeśli jednak otworzą swoje własne skrzydła, ich życie się zmienia. Tak również było w przypadku Evie, która rozpoczynając swoje życie bez wpływu innych, zmieniła się diametralnie. Miałam wrażenie, że to zupełnie inna osoba a jej dotychczasowe problemy były chwilową słabością. Na dodatek, do akcji wkracza seksowny, ale i rozpustny Sebastian St. Vincent. Również w tym przypadku czytelnik ma do czynienia ze zmianą, która filozofom się nie śniła. Pod wpływem miłości, zauroczenia, żądzy i nowego życia, nawet najgorszy i najzłośliwszy bohater jest w stanie się zmienić. I właśnie to było tu piękne.

Autorka pokazała tu życie normalnych, problematycznych i nieidealnych bohaterów. Ich losy nie są sielanką, a codzienność nie zawsze pozytywna. Pomimo, że są jacy są, każdy ma świecie swoją drugą połówkę, a całkowicie odmienni bohaterowie udowadniają to. Ich codzienność jest w stanie zmienić ich charaktery nie do poznania. Trzy części wspaniałego cyklu już za mną, i muszę niestety przyznać, że "Zimowy ślub" wypadł nieco słabiej niż poprzednie tomy. Historia w dalszym ciągu pozostaje nieco zawiła, ale i wzruszająca... Brakowało mi w niej natomiast tych nieopisanych emocji, które towarzyszyły mi wcześniej.

Tytuł: Zimowy ślub
Autor: Lisa Kleypas
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 13.10.2016
Liczba stron: 336
Moja ocena: 6/10

Za e-booka i możliwość przeczytania historii Evie oraz Sebastiana dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Livingbooksx

14 komentarzy:

 1. A mi to romansem pachnie na które nie mam szczególnie ostatnio ochoty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham takie klimaty, muszę rozejrzeć się za tą serią, mimo tego, że książka ciebie nie zachwyciła:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo rajku! :D
  Musze ją przeczytać! :D
  Okładka jest taka cudowna, że o matko *-*
  Dam szansę całej serii, a nóż się zakocham :D

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam nigdy o tej serii. A tu proszę przeczytałam opis pierwszego tomu i sądzę, że kiedyś go przeczytam. Może będzie tak wspaniała, jak mówisz, a co do tej książki, to i tak się z nią zapoznam. Być może bardziej mi się spodoba niż tobie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś czuję, że by mi się spodobała! Muszę się rozejrzeć za pierwszym tomem, a nuż się zakocham :)
  Pozdrawiam!
  chocabooks

  OdpowiedzUsuń
 6. Tytuł jest przepiękny! Nie spotkałam się jeszcze nawet z pierwszym tomem serii, więc sprawdzę, jak on się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam wcześniej ani o aktorce, ani o jej serii. Napisałaś ładną recenzję, ale to jednak nie moje klimaty i raczej bym po tę książkę nie sięgnęła.
  pozdrawiam!

  mugolska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że fabuła tej książki jest całkiem ciekawa. Mogłabym się na nią skusić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zimowy ślub do mnie przemawia. Ogólnie ten cykl wydaje się dobry. Zachęciłas. Zdecydowanie, tylko za co ja te książki kupię, haha.
  Pozdrawiam i zapraszam na nową recenzję http://polecam-goodbook.blogspot.com/2016/11/kiedy-odszedes-recenzja.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaintrygowałaś mnie tym cyklem...muszę się nim głębiej zainteresować! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedyś lubiłam książki Lisy Kleypas, ale szybko mi się znudziły, ponieważ niestety są do siebie bliźniaczo podobne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pomimo, że wcześniejsze tomy podobały ci się bardziej to i tak potrafiłaś mnie zaciekawić całą serią. Czuję w sobie ochotę na głębsze zapoznanie się z całą serią. Jeśli tylko będę miała taka możliwość, na pewno się za nią wezmę :D

  Pozdrawiam
  Kejt_Pe
  Ukryte Miedzy Wersami

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka czeka na spotkanie, ale przedtem jeszcze drugi tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo mnie zaciekawiła! Muszę koniecznie przeczytać całą serię.
  Pozdrawiam,
  Biblioteka książkowych recenzji

  OdpowiedzUsuń