czwartek, 7 lipca 2016

ENGLISH Matters

ENGLISH MATTERS to seria czasopism kierowana do osób, które uczą się lub chcą przypomnieć sobie język angielski. Nie jest to w żadnym wypadku ścisły podręcznik z dłuuugą listą trudnych słówek i skomplikowanych struktur gramatycznych. To dość nowoczesny i innowacyjny magazyn, który w bardzo lekki i przystępny sposób poszerzy nasz zakres słownictwa oraz wiedzy. Każdy z numerów poświęcony jest wybranej tematyce, a czytelnik może znaleźć w nich wiele interesujących, z życia wziętych artykułów. Zdecydowanie wygląda jak tradycyjne wydanie kolorowych gazet z plotkami i nowymi informacjami na temat sław, świata oraz wynalazków - jedyna różnica i ogromny plus to język, który czytelnik może perfekcyjnie doszlifować.

Wielkim plusem serii English Matters są dodatkowe, niewielkie słowniczki zamieszczone pod większością tekstów. Jeśli zauważymy trudniejsze słówka, nie musimy biegać w poszukiwaniu słownika bo wszystko, co może sprawić nam trudność, znajdziemy na końcu strony. 

Istnieje również świetne rozwiązanie dla typowych słuchowców, ponieważ czasopismo odsyła nas do nagrań mp3 znajdujących się w internecie. W ten sposób poćwiczyć możemy wymowę oraz słuchanie, które jest niezwykle ważne w kontaktach z innymi. 

Każdy temat, słówko oraz całość przedstawiona jest w bardzo przejrzysty sposób a porcja języka, która zostaje nam zaserwowana jest idealna. Magazyn liczy sobie około 40 stron, które posiadają wiele ilustracji, obrazków oraz kolorowych dodatków, dzięki którym 
wygląd stron cieszy oko i uprzyjemnia czytelnikowi
zagłębianie się w językowe przygody. 

Podsumowując: pisma polecam dosłownie każdemu, zarówno tym starszym, jak i młodszym osobom. Każdy jest w stanie podnieść lub utrzymać swój poziom języka angielskiego korzystając właśnie z przedstawionej wyżej serii. Przejrzystość tekstów oraz kolorowe dodatki zachęcają i są niesamowicie urokliwe, dzięki czemu zapoznawanie się z nowościami staje się jeszcze przyjemniejsze. English Matters nie jest ogromną księgą i jej plus to również wysublimowana i odpowiednia objętość. Nowe numery ukazują się co 2 miesiące. 

Wydawnictwo Colorful Media zadbało również o osoby znające i ćwiczące inne języki, dlatego też na ich stronie internetowej zamówić możemy również czasopisma poświęcone językowi niemieckiemu, francuskiemu, włoskiemu oraz wielu innym. Colorful Media

Za egzemplarze recenzenckie English Matters dziękuję Wydawcy Colorful Media.

Livingbooksx

9 komentarzy:

 1. Zbieram się i zbieram żeby zamowic, muszę się w końcu zmobilizować;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio coraz częściej natrafiam na te czasopisma i muszę przyznać, że jestem ich coraz bardziej ciekawa, zwłaszcza że w najbliższym czasie chcę zacząć "na poważnie" uczyć się języków obcych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam, lubię i korzystam na lekcjach. wkrótce tez zamierzam o English Matters napisać co nieco na blogu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż, jeszcze nie miałam styczności z takimi czasopismami. Ja to kiepska z angielskiego wogóle jestem niestety. Myślę, że może się to zmienić. Tymczasem zachęcam Cię do przeczytania u Mnie najnowszej recenzji, chce zobaczyć czy dobrze pisze recenzje segrete-parole.blogspot.com. Pozdrawiam Atelcia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Głośno ostatnio o tych magazynach. Jestem nimi zainteresowana i być może niedługo zbiorę się w sobie i zakupię. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Te czasopisma są świetną opcją dla osób, które uczą się języka angielskiego. Muszę sobie je kupić :)
  http://read-in-the-garden.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham te pisemka! Są przecudowne <3
  http://nie-poczytalna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń