niedziela, 24 lipca 2016

"Uwikłani. Na zawsze" Laurelin Paige

"Spotkanie pięknej Alayny i seksownego Hudsona dało początek wszechogarniającemu pożądaniu i wielkiej namiętności. Bycie w związku okazało się jednak dla tych obojga niemałym wyzwaniem. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że ich poczucie wzajemnego zaufania zostało poważnie nadszarpnięte. Wspólnie więc postanawiają, że jednym sposobem na to, aby utrzymać ich relację, jest zasada otwartych drzwi, szczerość i uczciwość. To na pewno nie będzie dla nich łatwe, ale zarówno Alayna, jak i Hudson z całych sił pragną być razem. Ich uczucie rozkwita, a oni sami z optymizmem zaczynają patrzeć w przyszłość. Jednak i tym razem dadzą o sobie znać mroczne sekrety z przeszłości. Złożone obietnice zostaną złamane, Alayna zaś odkryje, że Hudson nadal skrywa przed nią ogromne tajemnice i uświadamia sobie, że zakochała się w najgorszym człowieku, jakiego mogła sobie wybrać."

Alayna to kobieta, która ma problemy z chorobliwą zazdrością, kontrolą oraz skomplikowaną przeszłością. Hudson natomiast jest osobą dość tajemniczą, skrytą, która wiele w życiu przeszła i nie zawsze chce dzielić się swoimi tajemnicami z innymi, nawet z ukochaną. Oboje starają się pogodzić swoje skłonności z miłością i dążą do stworzenia idealnego, ciepłego związku. Jednakże dni bywają gorsze a ich stosunek do siebie zmienny, przez co chwilami możemy obserwować zgrzyty i nieporozumienia między zakochanymi bohaterami. W poprzedniej części większość sekretów została ujawniona i czytelnik był niemalże pewien, że ich przyszłość jawi się w samych kolorowych barwach. Autorka zafundowała nam jednak kolejny tom ich wspólnej walki o swoje uczucia oraz kilka ciężkich, znaczących tajemnic z ich przeszłości. Czy bohaterowie przezwyciężą swoje lęki i dadzą radę na zawsze się złączyć? Czy ich miłość ma sens i przyszłość?

Każdy z tomów serii "Uwikłani" jest na swój sposób inny i niepowtarzalny. Pomimo, że jest to trylogia erotyczna to nie musimy obawiać się, że jest to drugi Grey. W żadnym wypadku. Seria nie opiera się tylko i wyłącznie na miłosnych ekscesach bohaterów, lecz chodzi w niej o coś głębszego i bardziej emocjonalnego. Bohaterowie pokazują nam się z różnych stron i często możemy poznać ich najskrytsze myśli, lęki, obawy oraz problemy. Ich uczucie nie jest oczywiste i na swojej drodze trafia na wiele przeszkód, które chwilami potrafią zniszczyć ich życie i oddalić ich od ukochanych. Świat nie zawsze jest po ich stronie a los płata im figle, które są w stanie zamknąć ich przyszłość. Czy mroczna przeszłość jest w stanie zmienić ich wspólne plany?

Autorka posłuje się lekkim i barwnym piórem, dzięki któremu przedstawiona historia jest niesamowicie wciągająca oraz przede wszystkim realistyczna. Nie mamy tu do czynienia z sielanką ani z pokojem zabaw a'la Grey. Sytuacje, które mają miejsce na kartach tej powieści są emocjonujące, wzruszające a chwilami nawet frustrujące, ponieważ czytelnik chce, aby Alayna i Hudson w końcu skończyli z mrocznymi tajemnicami. Autorka umiejętnie prowadzi nas do zwieńczenia ich historii a my, czytelnicy, z niecierpliwością na nie czekamy. 

Tytuł: Uwikłani. Na zawsze
Autor: Laurelin Paige
Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Miejsce wydania: Białystok
Data wydania: 7.07.2016
Liczba stron: 464
Moja ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu.

Livingbooksx

11 komentarzy:

 1. Dużo pozytywnych opinii o tej serii zachęca do lektury, tym bardziej że wiele osób zwracało uwagę na to, że tu chodzi o coś więcej niż seks.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bardzo chcę przeczytać :) a Twoje recenzja tym bardziej zachęca ;) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię od czasu do czasu zajrzeć do powieści erotycznej.

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwszy tom był jak dla mnie najlepszy, drugi tom nie bardzo przypadł mi do gustu, a trzeci był według mnie dobrym zakończeniem serii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie się zgadzam, aczkolwiek drugi tom również mi się podobał :)

   Usuń
 5. To już trzecia część, a ja nie przeczytałam jeszcze pierwszej! Czekam na recenzję następnej książki. Ja byłam nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś, przy odpowiednim nastroju, z chęcią do niej sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Twoja recenzja jest naprawdę bardzo zachęcająca...ale ja jakoś nie potrafię się przekonać do tego typu lektur.... :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam wszystkie trzy części i jestem zachwycona wszystkimi ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń