wtorek, 9 sierpnia 2016

"Listy niezapomniane. Tom 2" Usher Shaun

"Drugi tom Listów niezapomnianych to kolejny bogaty i inspirujący zbiór korespondencji, który przypomina nam, jak wiele z tego, co ważne w naszym życiu, uwieczniamy w listach. Odkryj pożegnalną notatkę Richarda Burtona skierowaną do Elisabeth Taylor, przejmujący list matki do nienarodzonej córki, odpowiedź Davida Bowiego na pierwszy list od fanki z Ameryki, list Karola Wojtyły do kuzynki Lusi wysłany zaraz po wyborze na papieża, list Marge Simpson do pierwszej damy Barbary Bush, która stwierdziła, że Simpsonowie to najgłupsza rzecz jaką kiedykolwiek widziała, odpowiedź Albusa Dumbledore'a na podanie o pracę na stanowisku profesora Obrony Przed Czarną Magią w Hogwarcie. Listy niezapomniane to wiele wzruszających, tragicznych, zabawnych i ponadczasowych historii zapisanych na zaskakująco trwałym tworzywie - papierze."

Listy to najpiękniejsza forma przekazywania swoich myśli, uczuć, problemów oraz obecnych w naszym życiu wydarzeń. W powieściach o dawnych latach pełno jest wszelakich listów i od zawsze był to mój ulubiony aspekt wielu historii. Niestety w czasach obecnych sztuka ta zanika i coraz mniej osób śle nawet pocztówki. Ludzie korzystają tylko z telefonów, smsów, facebooka czy poczty internetowej. Nowoczesność wygrała i wyparła tradycję pisania listów. Jednakże listy pisane dawniej przetrwały i zostaną jeszcze na długo. Dzięki nim my, osoby żyjące teraz, mamy niepowtarzalną okazję poznać wiele prywatnych wydarzeń i sytuacji znanych osób. Autor stworzył już drugi tom niezapomnianych dla świata listów, które rzucają zupełnie inne światło na wiele plotek dotyczących sław i nie tylko.

W książce znajdziemy wiele listów pisanych od serca, w sprawach prywatnych, urzędowych, biznesowych i towarzyskich. Każdy z nich przetłumaczony jest na język polski, i dodatkowo umieszczone zostały skany większości rękopisów. Dodaje to wiele uroku listom, ponieważ możemy dowiedzieć się jak wyglądały ich oryginały, a czasem nawet jakie emocje towarzyszyły autorowi w czasie ich pisania. Papier to kruche tworzywo, ale jest w stanie przekazać znacznie więcej niż niejeden dialog.

"Listy niezapomniane" są wydane w piękny i niepowtarzalny sposób. Gruba, twarda oprawa zapewnia komfort czytania i daje nam gwarancję, że nasze skopiowane listy nie ulegną zniszczeniu. Fotografie i kserokopie listów oraz autorów przenoszą nas w zupełnie inny wymiar, w którym poznajemy te osoby niemalże osobiście. Autor po raz kolejny wykazał się ogromnym sprytem i uporem, zdobywając tak wiele ciekawych, cennych i emocjonujących rękopisów. Dzięki niemu (i wydawnictwu) otrzymaliśmy gotowy, bogaty zbiór listów o najróżniejszych tematykach, problemach i historiach. Nie można nie skorzystać z takiej niepowtarzalnej okazji. Jeśli fascynują cię listy - to coś zdecydowanie dla ciebie.

Tytuł: Listy niezapomniane. Tom 2.
Autor: Usher Shaun
Wydawca: Wydawnictwo Sine Qua Non
Data wydania: 18.05.2016
Liczba stron: 416
Moja ocena: 7/10

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu Sine Qua Non.

Livingbooksx

10 komentarzy:

 1. Lektura tych listów to musi być prawdziwa literacka uczta;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam póki co w planach mam pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać oba tomy. To książka wyjątkowa, a już z pewnością nietypowa. :) Myślę, że może być też to fajna lekcja historii :)

  Pozdrawiam Iza
  Niech książki będą z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle dobrego już o tej książce słyszałam. Zawsze lubiłam pisać listy i je dostawać. W dzisiejszych czasach pozostaje tylko poczytać czyjąś korespondencję w książkowej formie, co też chętnie uczynię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przekazywanie swoich emocji za pomocą listów jest dla mnie czymś osobliwym, pięknym... Uwielbiam tę formę przekazu i z miłą chęcią poznałabym tak pięknie wydane "Listy niezapomniane"

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam :) bardzo interesująca pozycja :)
  Pozdrawiam,
  Reading-mylove :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta książka wydaje się być bardzo ciekawa i tak różna od reszty. Bardzo chciałabym ją kiedyś przeczytać. :)
  Pozdrawiam cieplutko
  Dominika z booksofsouls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam Cię od Liebster Blog Avard na moim blogu :) Pozdrawiam.
  http://blogpelenksiazek.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-avard.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie zapoznałam się z pierwszym tomem, ale mam te książki w planach, uwielbiam takie publikacje. :)

  OdpowiedzUsuń