środa, 31 sierpnia 2016

"Tajemnica Black Rabbit Hall" Eve Chase

"Bolesne sekrety rodzinne, zakazana miłość i dotkliwa strata. Sekret tak okrutny, że nie sposób wymazać go z pamięci, już na zawsze odmieni tę rodzinę. Amber Alton wie, że w Black Rabbit Hall, kornwalijskiej posiadłości rodziny, czas płynie inaczej niż w Londynie. W domu nie ma dwóch zegarów, które wskazywałyby tę samą godzinę. Każde idealne lato zdaje się trwać poza czasem. Niewiele się dzieje. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia... Trzydzieści kilka lat później Lorna postanawia urządzić wesele w pokrytej patyną czasu, okazałej rezydencji Black Rabbit Hall. Podczas spaceru po lesie do Lorny powracają na wpół zatarte wspomnienia związane z matką. Coraz bardziej intrygujące są również zawiłe dzieje posiadłości. Wiedziona potrzebą poznania własnej historii, a także losu mieszkającej tu w przeszłości szczęśliwej rodziny, szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania."

"Tajemnica Black Rabbit Hall" to debiut autorki, jednakże muszę od razu przyznać, że niezwykle udany. Eve Chase zaprasza swoich czytelników do mrocznego i tajemniczego domu, w którym historie wielu bohaterów łączą się w jedność.

Akcja powieści dzieje się dwutorowo, co zawsze bardzo odpowiada mi w wszelkiego rodzaju książkach. Z jednej strony poznajemy przeszłość, losy czwórki rodzeństwa Altonów, którzy swego czasu zamieszkiwali wielki dom. Obserwujemy ich szczęśliwe życie, zabawy, spotkania, a także okropne tragedie, które naznaczyły to miejsce. Wiele lat później młodzi narzeczeni w poszukiwaniu miejsca na idealne wesele trafiają na Black Rabbit Hall. Lorna od samego początku czuje, że coś przyciąga ją do tego miejsca i wbrew nawoływaniu Jona, kobieta idzie w zaparte i trafia do domostwa. Na miejscu nie opuszcza jej wrażenie, że zna owo miejsce i coś ją z nim łączy. Korzysta zatem z zaproszenia gospodyni, a wewnątrz zastaje rzeczy, których w ogóle się nie spodziewała. W jej umyśle panuje chaos, a Lorna powoli zaczyna przypominać sobie Black Rabbit Hall. Stara dowiedzieć się, co przyciąga ją do owego placu... Prawda może okazać się niebezpieczna, a konsekwencje nieprzewidywalne. Czasem nie ma już odwrotu.

W momencie, w którym ujrzałam okładkę i jej gotycki motyw wiedziałam, że to powieść dla mnie, a jej opis tylko mnie w tym utwierdził. Na samym początku czytelnik zostaje zaznajomiony z sytuacjami panującymi obecnie w życiu bohaterów po to, aby potem móc łączyć wątki i tajemnice, które perfekcyjnie zazębiają się z przeszłością. Akcja w opowieści nie stoi w miejscu i ciągle zapewnia nam szalone koło tajemnicy i niespodziewanych wydarzeń.

Gotycka historia autorki jest bardzo mroczna i wciągająca. Bohaterowie mają w sobie coś, co przyciąga do nich wiele tajemniczych osób. Stopniowo poznajemy historię sprzed trzydziestu lat na równi z teraźniejszością. Jak się potem okazuje, przeszłość miała nieodparty wpływ na obecne życie przyszłego małżeństwa, a Lorna jest zamieszana w panującą tam tajemnicę. Lecz jak? Dlaczego? Do czego przyczyniła się młoda kobieta? Historia rodów bohaterów oraz Black Rabbit Hall jest w stanie zaskoczyć każdego. 

Klimat panujący w "Tajemnicy Black Rabbit Hall" jest niepowtarzalny i tajemniczy. Chwilami wręcz oniryczny, ponieważ czytelnik buja w odmętach historii i sekretów, które grają główne skrzypce w całości. Wszystko jest doskonale dopracowane i zgrane, a w meritum opowieści perfekcyjnie się ze sobą łączy. Uwielbiam takie historie. Bardzo udany debiut. Myślę, że niektóre słabsze dialogi napisane przez autorkę to jedynie kwestia początków kariery, a z czasem jej warsztat wzbogaci się.

Tytuł: Black Rabbit Hall
Autor: Eve Chase
Wydawca: Świat Książki
Data wydania: 2.06.2016
Liczba stron: 432
Moja ocena: 7/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Księgarni Internetowej Book&Walk :)
Książkę w wersji e-booka zakupicie tutaj: Black Rabbit Hall .

Livingbooksx

12 komentarzy:

 1. Ta książka mnie zaintrygowała! ;) Dopisuję do listy

  OdpowiedzUsuń
 2. Czeka na mnie na półce, a dzięki Twojej recenzji możliwe, że przeczytam ją szybciej niż zamierzałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę to mieć, muszę to mieć! Okładka jest boska, a ty mnie tak zachęciłaś do zakupu, że głowa mała... Kocham takie historie, mam nadzieję, że się nie zawiodę!
  Pozdrawiam
  Zbiór literackich pomysłów

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą pozycją! Pierwsze słyszę, ale mam na nią wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę, ale kiedyś chętnie sięgnę po tak intrygującą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie specjalnie do mnie przemawia ta książka ;) Teraz mam sporo do czytania :)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
 7. Tylko 7/10? Ja ze spokojem dałbym jej dziewiątkę. Ale każdy bloger ma swój gust:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale zdecydowanie wpasowuje się w moje gusta i brzmi naprawdę intrygująco. Na pewno przyjrzę się bliżej temu tytułowi, ale mroczny nastrój opowieści brzmi intrygująco, choć oniryczny klimat kojarzy mi się głównie ze Sklepami cynamonowymi, a te wspominam raczej negatywnie :D.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej ostatnio natknęłam się na tę powieść i byłam ciekawa opinii na jej temat :D Super, że akurat u Ciebie na nią trafiłam, bo teraz wiem, że byłaby to książka dla mnie :D Chętnie sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię powieści, gdzie dominuje tajemnica i niepowtarzalny klimat, więc chętnie sięgnę po tę książkę ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobra, zainteresowałem się :D
  Bardzo ciekawa recenzja, zastanawiam się tylko
  o co chodzi z tymi królikami w nazwie jeżeli dobrze tłumaczę.
  Jak mi się uda to chętnię sięgęnę po tą książkę
  Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie :D
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/09/daredevil-captain-america-dead-on.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam chęć sięgnięcia po ten debiut, ten gotyk przykuwa moją uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń